Cheesecake patří mezi můj nejoblíbenější hřích 🙂 Proto, když jsem objevila tento výborný a rychlý recept, ihned jsem ho zařadila mezi pravidelné pečení 🙂 Pokud máte rádi tento druh dezertů, určitě si ho zamilujete taky 😉

Budeme potřebovat:

  • 2 balení hranatých Bebe sušenek
  • 70 g másla
  • 2 balení mascarpone á 250 g 
  • 1 tučný tvaroh 250 g
  • 3 vejce
  • 1 vanilkový cukr
  • 220 g moučkového cukru (lze i méně, kdo má rád méně sladké)
  • 1 lžička citrónové šťávy
  • Ovoce + želatina + cukr na poslední vrstvu 

Postup:

Rozdrtíme sušenky (např. válečkem v sáčku nebo přímo nerozbalené sušenky nebo v robotu), promícháme důkladně s měkkým máslem do drobivé hmoty, tu upěchujeme na dno dortové formy. Podklad dáme na 5 min. zapéct do trouby vyhřáté na 200 st. Necháme vychladnout alespoň na vlažnou teplotu. 

Vyšleháme mascarpone, přidáme po částech tvaroh, nakonec cukr + vanilkový cukr a citrónovou šťávu. Po jednom vyšleháme vejce, Vzniklou směs nalijeme na podklad, necháme 5 minut odstát v pokojové teplotě. Vložíme do trouby vyhřáté na 200 st. a doprostřed na dno trouby dáme pekáč s vodou (díky odpařující vodě dort nepopraská). Po 10 minutách snížíme teplotu na 110 st. a pečeme ještě 20-25 minut. Trouba se nesmí během pečení otevřít. Po upečení vypneme troubu a cheesecake v ní necháme cca 10 minut, po 10 minutách otevřeme dvířka a necháme stydnout v troubě s otevřenými dvířky. Po cca 20 minutách necháme vychladnout při pokojové teplotě a pak dáme do ledničky.

Poleva:

Polevu je možné udělat zvlášť – rozvařit ovoce + cukr a přelít tím sheesecake nebo udělat s želatinou další vrstvu a dort pak krájet i s ovocem. Já dělám z kompotovaných nebo mražených borůvek nebo směsi lesního ovoce – dle návodu na želatině smíchat s želatinou (plátkovou nebo želé) a nalít na ztuhlý cheesecake. Pak to ztuhne a může se baštit 

Přeji dobrou chuť 

7 dní pro lepší život

Online Program 7 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!

21 dní pro lepší život

Online Program 21 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!