Ráda zkouším nové fitness recepty, a proto v mé knihovně nechybí kuchařky s Fit recepty, které jsou jednoduché, zdravé a hlavně chutné. Jedním z nich je i avokádový puding s chia semínky. Řeknu vám, je to nebe v hubě 🙂 Teda alespoň pro mě 😉 Ale moc chutná i manželovi a dětem 🙂

Budeme potřebovat:

  • 1 zralé avokádo
  • 10 kapek vanilkové stévie (nebo 3 PL medu)
  • 2 PL chia semínek
  • 250 ml sojového mléko (nebo jakékoli jiné)

Postup:

Rozmixujeme avokádo, sladidlo a chia semínka. Přilejeme mléko a mixujeme dokud puding nedosáhne krémovou konzistenci. Puding rozdělíme do skleniček a dáme do ledničky alespoň na 2 hodinky. Můžeme přidat ořechy a ovoce dle chuti.

Na slovíčko:

Avokádo je ovoce, jež se však od ostatních druhů velmi liší. Ovoce je ve většině případů plné vitamínů, minerálů a sacharidů, a je tedy obecně považováno za zdravé. Ano, opravdu zdravé je, ale avokádo je obsahem živin pořádný kus napřed. Plod hruškovitého tvaru je vyjímečný tím, že je tvořen z téměř 80 % tukem. Obsažené tuky jsou rostlinného původu, tedy velmi zdravé a velmi dobře zasytí. Avokádo se při dietě hodí obzvláště jako náhražka másla, majonézy či dresinku nebo jako chutná svačinka, je však třeba si dát pozor na množství.​Jeho neutrální chuť umožňuje jeho použití jak ve slaných, tak v sladkých receptech.

7 dní pro lepší život

Online Program 7 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!

21 dní pro lepší život

Online Program 21 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!