Dlouho tu nebyl palačinkový recept 🙂 a při tom je zařazujeme tak pravidelně 🙂 ať už na snídani nebo oběd 😉 Už v dětství to bylo jedno z mých oblíbených jídel 😉 No řekněte, kdo by nemiloval palačinky? Vždyť nejen my, ale i děti se po nich oblizují ještě druhý den 😉 A ty nejlepší…. i-když ne úplně „healthy“ umí stejně manželova babička z Hradce Králové 😉 Každopádně s vámi se ráda podělím o tento výtečný podzimní recept 😉

Budeme potřebovat:

  • 175 g špaldové mouky
  • 300 ml sójového vanilkové mléka (Alpro)
  • 2 vajíčka
  • skořice
  • hrst kokosu
  • 1 PL medu

Na pyré:

  • 2 jablka
  • 1 PL medu
  • citrónová šťáva
  • kokosový olej

Postup:

V míse smícháme mouku, mléko, vejce, skořici, kosos a med. Poté ušleháme těsto a to pak smažíme na kapce kokosového oleje na pánvi. Jablka oloupeme, nakrájíme na malé kousky, přidáme trošku kokosového oleje, med a citron a vaříme v hrnci, dokud se jablka mírně nerozvaří. Palačinky s pyré podáváme nejlépe teplé, promazané marmeládou, posypané kokosem a skořicí.

Na slovíčko:

Skořice –  kdo by ji neznal 🙂 taková ta typická vůně Vánoc. Někdo ji má zafixovanou jako příměs do čajů a nebo jako tu lahodnou kombinaci jablka a skořice. Málokdo by si ji tedy přirovnal k hubnutí – když spojuje především svátky jídla, dětské křupání cukru a popíjení svařáků a čajů. Skořice pochází z kůry stále zeleného stromu. Tato kůra se sklízí nejen za účelem výroby koření, ale výborná je i do bylinkových čajů.

Skořice proto dokáže víc než jenom okořenit váš toast nebo oblíbený koláč. Toto koření má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví a v ideálním případě by mohlo být používané každý den. Skořice je již po několik tisíciletí používána k léčbě čehokoliv – přes poruchy trávení, po bakteriální infekce, také normalizuje krevní tlak a pomáhá snižovat váhu. 

Skořice a hubnutí

Povíme si o příznivých účincích skořice na hubnutí.
Skořice má řadu schopností a některé z nich přispívají k hubnutí. Především toto koření může být používáno k očistě střev od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. V čistějších střevech dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.

Toto výrazné koření působí také jako metabolická vzpruha aktivující energii potřebnou ke cvičení. Účinkem skořice tělo snadněji spaluje glukózu namísto toho, aby ji metabolizovalo na zásobní tuk. Díky skořici budete mít více energie ke cvičení. Skořice také napomáhá při cvičení lépe spalovat tuky, protože urychluje jejich štěpení. To znamená, že tukové buňky se netvoří tak snadno, jako dřív.

Skořice je také účinný antioxidant působící proti nežádoucím volným radikálům. Přírodní medicína např. využívá tento recept: Každý den ráno 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí. Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívání zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

7 dní pro lepší život

Online Program 7 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!

21 dní pro lepší život

Online Program 21 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!