Sváteční recept pro ty, kdo mají rádi sladko-kyselou chuť 🙂 Jdeme na to 😉

Budeme potřebovat:

  • 40 g vloček
  • 1/2 banánu
  • 1 vajíčko
  • 3 PL jogurtu (SKYR)
  • 50 ml sojového čokoládového mléka
  • 1 čl prdopeč (kypřící prášek do pečiva)
  • 2-3 PL šťáva z citrónu (klidně i více)

Postup:

Do misky si připravíme vločky a vidličkou rozmačkaný banán, přidáme vajíčko, jogurt, mléko, prdopeč a nakonec šťávu z citrónu. Vše pečlivě promícháme, přendáme do formiček nebo necháme v misce a na 3-4 minutky zapneme mikrovlnku. Nazdobíme dle chuti…jako náplň můžeme použít horké lesní plody s ořechy a sirupem

Na slovíčko:

Citróny jsou bohatým zdrojem vitamínu C, vlákniny a řady dalších rostlinných látek. Díky těmto látkám mají řadu léčivých účinků a jsou zdraví prospěšné. Kromě kardiovaskulárního systému pomáhají také při hubnutí, trávicích potížích a dalších onemocněních.

Citron pomáhá při hubnutí

Citrony jsou často označovány za ovoce, které podporuje hubnutí a existuje několik teorií proč tomu tak je.

Jednou z teorií je, že obsahují pektin, což je rozpustný druh vlákniny, která se v žaludku roztáhne a prodlouží tak dobu trvání pocitu plnosti a sytosti.

Problém je, že pektin je obsažen v oblasti těsně pod slupkou citronu a pokud pijete pouze citronovou šťávu (tak jako většina lidí), tak do těla žádný pektin nedostáváte a tím pádem si ani nezvyšujete pocit sytosti.

Říká se, že na hubnutí je nejlepší pít spolu s konzumací citronu teplou vodou.

Nicméně tato teorie může mít určité trhliny, protože se ví, že pití vody samo o sobě zvyšuje množství kalorií, které spálíte, takže není možné jednoznačně říci, zda se na hubnutí podílí jenom pití vody nebo i citron.

Další teorie vychází z toho, že za účinky citronu na hubnutí jsou odpovědné ostatní rostlinné látky, které citrony obsahují.

Je dokázáno, že rostlinné látky obsažené v citronu pomáhají při hubnutí nebo fungují jako prevence proti tloustnutí 🙂

Takže k citrónovým bábovičkám nezapomeňte na vodu s citrónem 😉

7 dní pro lepší život

Online Program 7 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!

21 dní pro lepší život

Online Program 21 Dní Pro Lepší Život aktuálně probíhá, Chcete se jej příště účastnit? Není nic jednoduššího. Stačí se přihlásit v tlačítku níže na čekací listinu.

You have Successfully Subscribed!